top of page

A paraffin kezelés menetéről

 

A kéz bőrének egyik leghatékonyabb ápolási módja a paraffinos kézápolás. Egy paraffinos kezelés 30 perc. Ez alatt a kézbőre hidratálódik, kisimul, bársonyos tapintású, egészségesen fénylő lesz. A kellemes meleg kezelés kifejezetten jó hatással van az ízületekre. A merev, fáradt ízületek a paraffinos kezelés után ismét „olajozottan” működnek.

 

A paraffinos kezelés lényege, a bőr hidratálása, regenerálása, revítalizálás. A paraffinos kézápolás pozitív hatása elsősorban abból adódik, hogy a kellemesen meleg kozmetikai paraffin pakolás alatt a hidratáló kézkrémek hatóanyagai a bőr alsó rétegeibe hatolnak, így a sejtek működését segítik. Ezzel a bőr öregedését lehet késleltetni, a kézbőrt ért káros hatások kellemetlen tüneteit lehet eltüntetni, illetve halványítani. Minden bőrtípushoz a megfelelő hatóanyagú krémet ajánlott használni, azért, hogy a paraffinos ápolás valóban a bőrnek a leghatékonyabb legyen. A paraffinos kézápolás mindenkinek ajánlott, hiszen a kézbőrét folyamatosan érik káros környezeti hatások, vegyszerek, szennyeződések, por. Ezek a káros anyagok a kézbőrét és a körmöket kiszárítják. A száraz kézbőr hamar öregszik, megjelennek az úgy nevezett májfoltok.

 

A paraffinos kézápolást műkörömépítés vagy a műköröm töltése után mindenkinek ajánlott lenne igénybe venni. A polimer alapú műkörömépítő anyagok pora (reszeléskor az egész kézbőrét beborítja) nagyon szárít. 

 

Paraffinos kézápolás menete

 

1. Alapos kézmosás

Minden esetben a körmöket és a műkörmöket körömkefével meg kell tisztítani.

 

2. Bőrfertőtlenítés

A paraffinos kézápolás előtt a kézbőrét és a körmöket szemrevételezni kell. A körmökön, a köröm környéki bőrön vagy a kézbőrén előforduló sérülések, baktérium, vírus vagy gombás fertőzések esetén paraffinos kézápolás nem végezhető. Bőrfertőtlenítés a tenyéren, a kézháton a csuklóig. A permetes bőrfertőtlenítők száradási idő alatt fejtik ki hatásukat, ezért ne törölje le.

 

3. Bőrradír

A kézbőrén ugyanúgy, mint az arcon, vagy a test bármely részén, elhalt sejtek tömege található. Bőrradír (peeling) segítségével, ezeket a sejteket egyszerűen le lehet „radírozni”, így a bőr nyitottá válik a kezelés jótékony anyagainak befogadására. A kéz bőre olyan érzékeny mint az arcon vagy a dekokltázson, ezért finom szemcsés bőr radírt ajánlott használni.

 

4. Krémezés

A leradírozott kézbőrét a bőrtípusnak megfelelő hatóanyagú krémmel masszírozza át. Annyi krémet használjon, amennyit a kézbőre hasznosítani tud. A köröm környéki bőröket érdemes kutikula ápoló olajjal olajozni. Ha a paraffinos pakolás a kézápolás befejezése, akkor a krémet elég csak vékonyan simító mozdulattal a kéz bőrére felvinni. Amennyiben a paraffint mint paraffinos kézápolást nyújtjuk a vendégnek szolgáltatásként, a krémet masszírozzuk a svéd masszázs lépéseinek alkalmazásával.

 

5. Paraffinos ápolás

Nyitott ujjakkal mártsuk a vendég kezét a paraffin fürdőbe, majd emeljük ki. Pár másodperc után ismételjük meg. A kéz csuklóig merüljön el a paraffinos fürdőben. Ezt a műveletet kétszer ismételje meg. Az utolsó fürdő után húzzuk fel a nejlon kesztyűt, és arra a meleg kesztyűt. Legalább 10-15 percig hagyjuk a vendég kezén ezt a pakolást.

 

6. A paraffin eltávolítása

Először vegyük le a meleg kesztyűt, majd a nejlon kesztyűt a paraffinnal. A nejlon kesztyű egyszer használatos, minden vendég után ki kell dobni. A levett paraffint a gépbe visszatenni TILOS!

 

Fontos!

  • A paraffinos kezelést csak ép hámfelületen lehet végezni.

  • A körmökön, köröm környékén, a kézháton és a tenyéren lévő sérülések, elváltozások a kezelést kizárják.

  • A kézmeleg paraffinban a gombák, baktériumok képesek elszaporodni, ezért az alapos körömkefés kézmosást és a bőrfertőtlenítést minden vendégnél el kell végezni.

  • A paraffin gépet rendszeresen tisztítani kell.

bottom of page